implantdistedavisi1

İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken en önemli şey takılacak olan parçaların doğal bir diş olmayacağıdır. Ağzınızın içine protez bir diş yerleştirilecek ancak ne yazık ki kendi dişiniz kadar doğal olmayacaktır. Ne kadar doğal olmasa da, diş eksikliğinden kaynaklı çektiğiniz sıkıntıların sona ereceğini bilmek sizi rahatlatacaktır. Takılacak olan protez diş sayesinde yemek yerken ya da toplum içerisinde konuşurken kendinizi rahatsız hissetmeyeceksiniz.

Bu tedavi çene kemiğinize kök vazifesi görecek titanyum bir vida yerleştirilmesi işlemidir. Çene kemiğinize yerleştirilen vidaya tutturulan protez parça ağzınızın içerisinde diş görevi görür. İmplant diş tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vidanın takılacağı uygun kemiği seçmektir. Takılan vidanın bir süre sonra kemiğiniz ile kaynaşması gerekir ki, tedavi başarılı olsun. Eğer kemik ve vida birbirleri ile kaynaşmazlar ise tedavi uygun kemik üzerinden yapılmamış demektir. Bu durumda vidanın çıkarılması ve uygun kemiğe tekrar bakılması gerekir.

İmpant diş tedavisi toplum arasında düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Diş çekme işleminden biraz daha zahmetli bir işlemdir. Ancak işinin ehli bir uzman tarafından yapılan tedavi sıkıntısız bir şekilde tamamlanabilir. Bu tedavide en önemli olan şey uygun kemiğin tespit edilmesidir. Eğer çok zayıf bir kemiğe vida takılırsa tedavi başarısız olacaktır. Çok sert bir kemiğe takılan vida da tamamen başarı sağlanabileceğinin garantisi yoktur.

İmplant diş tedavisinde tip 2 kemik adı verilen spongioz bir kemiğe vidanın takılması gerekir. Kemiğin tespiti de tedaviden önce yapılacak panoramik röntgen yardımı ile yapılır. Yapılan araştırmalara göre tedavinin uygulanmasından 3 ay sonra başarı oranı % 98 oranındadır. Gerçekten bu konuda deneyimli kişiler tarafından yapılan tedavinin başarı oranları çok yüksektir.

Comments:0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir