İmplant Diş Nasıl Yapılır?

implant dis

implant dis

implant dis

Diş İmplantlarını kısaca tanımlamak gerekirse, çene kemiğinde diş görevi gören titanyum bazlı enstrümanlardır. İmplantolojinin temelini oluşturan ana felfese, insanın kaybetmiş olduğu dişlerin yerine kendi dişlerinin görevini görmek üzere yerleştirilmiş olan diş köklerinin yapılması esasıdır.

Yapay diş uygulaması anestezi altında yapılan ve bir diş çekimini andıran bir uygulamadır. Hatta normal bir diş çekiminden çok daha kolaydır. Hastayı yormayan ve üzmeyen bir uygulamadır. Diş kökü yapılış teknikleri kitaplarda her ne kadar çok komplike ve zor gibi görünse de gelişen teknoloji ve dişhekimliğindeki ilerlemeler sayesinde uzman ellerde çok rahat bir şekilde uygulanabilir. İmplant dişlerin yapılış süresi ise 3 veya en fazla 5 dakika sürmektedir. Çok komplike vakalarda dahi bu süre hiç bir zaman 7 dakikayı bulmaz.

İmplant yapılırken ufak bir kesi ile çene kemiğinin içerisine bir formatın hazırlanması ve o formatında içerisine implantın yerleştirilmesi süreçlerini içerir. Bu durum hasta için son derece basittir. Alışık olan diş hekimi için ise çok daha basit ve kolaydır. Uzman olmayan ellerde ve kullanılan titanyum diş kökü maddelerinin kaçak malzemelerden oluştuğu durumlarda ise bir takım travmatik problemlerin oluşması söz konusu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>